Pitbull Çenesi Kaç Ton Basar

Pitbull'ların çenesi 1-2 ton basar!
Dobermanlar hakkında çıkan ısırma hikayeleri ile, köpeklerin ısırdıkları alana uyguladıkları basınç konusu aynı sıralarda 1970'lerin başında ortaya çıkmıştır. Dobermanlar için belirtilen derece, 400PSI'ydi ve 600-1200 PSI'ye ulaşabilecekleri söylenmişti. Vahşi kutlarda basınç, 600-2000PSI arasında değerlendiriliyordu.Gerçekte bu basınç hakkında hiç bir ilmi araştırma kayıtları yoktur.Bilindiği gibi Pitbull'lar,22-35 kg.arasında değişen kilolarıyla,bu ısırma basıncı arasında yer alan köpeklerdendir.Fakat,onlarla aynı klasmanda yer alıp Pitbull'ları geçen çok köpek vardır..Bunlara örnek; Malamutlar, St.Bernardlar ve Danualardır.

Pitbull'lar hakkında söylenen diğer bir söylenti ve en korkunç olanı da ''kilitlenen çene'dir! Dobermanlar hakkında söylenen 'beyinlerinin büyüyerek kafalarına sığmayıp çıldırmaları'kadar yaygın bir söylentidir bu.. Her köpeğin çenesi kuvvetlidir.Bir Rotweiler,bir Pitbull'a oranla daha iri kafalı ve yapılıdır ve isterse Pitbull'dan daha sert ısırabilir!Ama dövüşte Pitbullu yeneceği anlamina da gelmez..
Pitbull Çenesi

Pitbull saldırıları hakkında polis kayıtlarında o kadar çok rapor vardır ki,saymakla bitmez..

Örneğin Los Angeles'ta gelişen bir olayın gazetelerde çıkan haberi şöyledir; Polis görevlisi yol kenarında beklerken bir Pitbull tarafından ısırıldı!Olayın kayıtlardaki aslı ise; Hayvan kontrolcüsü tarafından zaptedilmek isteyen bir Alman Çoban köpeğinin,polis memuruna saldırılması ve bunun görgü tanıklarınca,duman rengi,iri,muhtemelen 35-40 kg. ağırlığında bir Labrador kırması olarak belirtilmesi,bu gazetelere Pitbull saldırısı olarak aksettirilmiştir!Bizim yorumumuza göre,seri cinayet katillerinin haberleri, okuyucu tarafından her zaman daha cazip gelmiştir ve merak uyandırmıştır,hepsi bu..


Hangi ırktan olursa olsun yavru köpek aldığınızda mutlaka anne ve babasını görün görmeden almayın hatta görebiliyorsanız babasının da babasını görün ve seçeceğiniz yavrunun burnuna çok dikkat edin..

Sizin için Önerdiğimiz Ürünlerimiz