Köpek Ağızlık Çeşitleri

Bir köpeğe takılan ağızlık, onun saldırgan bir hayvan olduğunu göstermez. Ancak bu, yanlış bir düşünce de değildir. Değişken ruh hali olan, genetik özelliklerine bakıldığında saldırgan olabilecek köpeklerde yaygın olarak ağızlık kullanılabilir. Ancak; evcil hayvan sahipleri kötü niyetli kişiler tarafından köpeklerinin zehirlenmesinden korktuğu için köpeklerinde ağızlık kullanabilirler. Tüm bunların yanında aşağıdaki unsurlar da ağızlık kullanımını gerektirebilir:

Saldırgan köpekler ağızlık ile itaatkar ve uysal olabilirler. Köpek rahatsızsa ve veterinere götürülüyorsa ağızlık takılabilir.
Veteriner hekimlerini ısırmalara karşı korumak gerekir. Çünkü; sakin olduğu bilinen köpeğinizin canı yandığında ısırmayacağının garantisi yoktur.
Köpeklerinin gezinti sırasında yabancı nesneleri yemesini istemeyen evcil hayvan sahipleri köpeklerine ağızlık takabilirler.
Sağlık sorunları olan köpekler rahatsız edilmek istemeyebilirler. Bu durumda köpeğinize ağızlık takılarak insanların ona yaklaşmasını önleyebilirsiniz.
Yaşlı köpeklerde de ağızlık kullanımı yaygındır. İyi göremedikleri ve duyamadıkları için huzursuz olabilirler ve ağızlık takarak ona yaklaşılmasını önleyebilirsiniz.
Eğitilen ve dış çevreye henüz alışma aşamasında olan köpekler çekingen tavırlar sergileyebilir ya da beklenmedik bir anda savunmaya geçebilirler. Bu köpeklerle birlikte rehber köpeklerde de ağızlık kullanımı oldukça yaygındır.
Eğer sahiplendiğiniz köpek şiddet görmüş bir hayvansa çevreye uyum konusunda yardıma ihtiyacı olabilir. Şiddet gören köpekler özgürleşince şiddete meyilli olabildiğinden, eğitimi tamamlanana kadar ağızlık ile gezdirilmelidir.

Sizin için Önerdiğimiz Ürünlerimiz